FAQ

Zobacz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów
Jeśli jednak nie znjadziesz tu czego szukasz, napisz a dodamy pytanie do listy.

Do wyszukiwania w FAQ użyj skrótu CTRL+F

Dlaczego zwykły grzejnik elektryczny lub kaloryfer nie zawsze pomaga przy problemach z kondensacją pod oknem dachowym?

Nie zawsze istnieje fizyczna możliwość zamontowania grzejnika lub kaloryfera pod oknem. Tradycyjny grzejnik czy kaloryfer nie monitoruje zagrożenia kondensacją, a jedynie utrzymuje stałą temperaturę w pomieszczeniu. Na przykład, przy zwiększonej wilgotności, nie zareaguje i nie włączy się.

i-defog został zaprojektowany z myślą o zapobieganiu nadmiernej kondensacji na oknach dachowych. Nie jest jednak przeznaczony do bezpośredniego ogrzewania pomieszczeń ani do utrzymywania stałej temperatury powietrza wewnątrz.

Tak, skutecznie zapobiega powstawaniu wilgoci, a co za tym idzie – rozwojowi pleśni wokół okna dachowego.

Tak, i-defog można zamontować w strefie 1 pomieszczeń wyposażonych w wannę lub prysznic, pod warunkiem użycia odpowiedniego kabla. Szczegółowe informacje znajdziesz w instrukcji obsługi lub w zakładce „Zanim zamówisz„.

Nie, wymiana okna nie jest konieczna. Kluczowym warunkiem montażu i-defog jest odpowiedni wymiar i kształt wnęki okiennej. Szczegółowe informacje znajdziesz w instrukcji obsługi lub w zakładce „Zanim zamówisz”.

Tak, stopień ochrony IP dla i-defog, w zależności od użytego kabla, wynosi IPX4 lub IPX5, co zapewnia wystarczającą ochronę przed zalaniem deszczem. Szczegółowe informacje znajdziesz w instrukcji obsługi lub w zakładce „Zanim zamówisz”.

i-defog zużywa jedynie 0,5 W mocy, gdy nie występują warunki sprzyjające kondensacji. Dopiero w ich obecności uruchamia się grzałka, zwiększając pobór mocy w zależności jak duże jest zagrożenie kondensacją. Szczegółowe informacje znajdziesz w instrukcji obsługi lub w zakładce „Specyfikacja techniczna„.

Obecnie dostępna jest jedynie wersja przeznaczona do okien o szerokości nominalnej 78 cm. Modele dopasowane do innych szerokości są w przygotowaniu. Prosimy o kontakt e-mailowy w celu przekazania informacji o interesującym Państwa wymiarze. Zachęcamy również do subskrypcji naszego newslettera, w którym będziemy informować o dostępności nowych modeli.

Ze względów bezpieczeństwa i-defog powinien być instalowany i demontowany wyłącznie przez wykwalifikowanego instalatora-elektryka posiadającego odpowiednie uprawnienia. Instalacja musi być przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi
bezpieczeństwa oraz pozostałymi przepisami prawa.

W kwestii wyboru kabla odsyłamy do zakładki „Zanim zamówisz” lub do instrukcji obsługi i-defog.

Niestety, niektóre kształty wnęki okna dachowego mogą uniemożliwiać montaż i-defog lub znacząco ograniczać jego skuteczność po instalacji. Szczegółowe informacje znajdziesz w instrukcji obsługi lub w zakładce „Zanim zamówisz”.

Cyfrowy wyświetlacz automatycznie wyłącza się po chwili bezczynności. Na urządzeniu pozostaje widoczna kontrolka statusu, której jasność można regulować za pomocą przycisków „+” i „−”.

Tak, nie ma żadnych przeciwwskazań – będą pracować całkowicie niezależnie.

Nie ma takiej konieczności. i-defog będzie na bieżąco monitorował warunki i zadziała jedynie w przypadku wystąpienia warunków kondensacji.

Tak, bez obaw. i-defog został zaprojektowany i wykonany zgodnie z normami EN 60335-1 oraz EN 60335-2 jako urządzenie przeznaczone do pracy ciągłej bez nadzoru.

Przy pierwszym włączeniu grzałki (zwłaszcza przy mokrym oknie/ wnęce okiennej) może wydzielać się specyficzny zapach. Jest to naturalna sytuacja. Po wygrzaniu grzałki i wysuszeniu wnęki okna zapach przestanie się wydobywać.

Nie, i-defog został zaprojektowany do użytkowania wyłącznie pod oknami dachowymi.

Nie, załączony i-defog wróci do sytuacji sprzed wyłączenia. Wyłączony nie załączy się ponownie. Nie powstają z tego tytułu żadne zagrożenia.

Nie, ze względów bezpieczeństwa oraz wymagań norm EN 60335-1 i EN 60335-2, do i-defog należy stosować wyłącznie specjalnie przygotowany przewód Lenbrock.

Tak, nie ma żadnych przeciwwskazań – będą pracować całkowicie niezależnie.

Tak, nie ma żadnych przeciwwskazań – będą pracować całkowicie niezależnie.